Informujemy ze w dniu 2.05 i 4.05.2018 r. kancelaria będzie nieczynna.
 

Dopóki piłka w grze… warto wnosić apelację – na przykładzie naszego Klienta

Ileż to razy wydaje się nam, że mamy pewną wygraną w sądzie… sprawa oczywista, nawet nie ma o czym mówić. Huk opadającej szczęki po usłyszeniu wyroku i przegranej sprawie w I instancji – nam, doświadczonym radcom prawnym – pewnie odbija się echem w sądzie przez kolejne tygodnie!

Sukces medialny w obronie naszych Klientów

Reprezentowaliśmy Stowarzyszenie Obrony Naturalnych Obszarów Nadmorskich „Bałtyckie S.O.S” przeciwko nieprawdziwym informacjom opublikowanym na stronie Portalu BiznesAlert.pl

2,7 mln wygranych z bankami w sprawach kredytów chf (W imieniu naszych Klientów dorzucamy: 700+)

Wasze życie, podjęte decyzje i historie z tym związane są różne. Cel i intencje również. Jednak łączy Was jedno… podjęliście rękawice i zawalczyliście z bankami. Nie była to łatwa decyzja, która wymagała poświęcenia czasu i wielu wyrzeczeń. Tym bardziej nam miło, że obdarzyliście naszą kancelarię prawną zaufaniem… a nasi radcowie prawni są dumni, że zyskaliście w końcu spokój i swoje pieniądze.

Kredyty CHF - kolejne sukcesy kancelarii

 Często pytacie czy prowadzimy sprawy kredytów frankowych z bankiem takim lub innym i czy możemy pomóc. Otóż możemy. Powiemy więcej, nie specjalizujemy się w prowadzeniu spraw przeciwko poszczególnym bankom, bo jesteśmy ekspertami od umów, które BANKI stosują. Subtelna różnica, ale mająca ogromny wpływ na powodzenie Twojej sprawy. Na czym polega ta różnica?

Trudne umowy kredytowe we frankach

Trudne umowy kredytowe we frankach - tak nazywają umowy z Fortis Bank - nie stanowią dla naszej specjalistki od kredytów frankowych, radcy prawnego Aleksandry Skiby, większych kłopotów. Ogromne doświadczenie procesowe, poparte doskonałą znajomością umów „frankowych”, nie tylko Fortis Bank, stanowi ogromne wsparcie dla naszych Klientów. Właśnie to wsparcie i doświadczenie pozwoliło zakończyć kolejną sprawę sukcesem! Jak tego dokonaliśmy, pomimo nieoczekiwanych komplikacji…

Dyscyplinarka tuż przed rozwiązaniem umowy o pracę

Po upływie wypowiedzenia umowy o pracę dostałem to… i nie wiedziałem o co chodzi - z
tym „o co chodzi” zgłosiłem się do radcy prawnego Kamila Zielińskiego. I wygrałem w
sądzie, ale od początku…

Upadłość konsumencka: jedyne wyjście z tarapatów finansowych

Życie często pisze nam scenariusze, których nie potrafimy udźwignąć. Anna dotkliwie się o tym przekonała. Wpadła w tarapaty finansowe, a nawet nie wiedziała kiedy. Takich historii jest mnóstwo, dotyka to coraz więcej osób. 
Opisujemy historię Anny ku przestrodze, wyczulenia Twojej uwagi i ewentualnego wyjścia z dramatycznej sytuacji.

Kolejna umowa w CHF unieważniona

Czy to jest takie skomplikowane? Nie, wygraliśmy dla Klientów kolejną sprawę przeciwko bankowi! Czy unieważnienie umowy kredytu w CHF na ponad 100 tys. + zasądzone 52 tys. złotych są warte czekania 18 miesięcy? Oni uważają, że tak. A Ty jak uważasz?

Unieważnienie umowy kredytu w CHF

 To czy Twoja umowa kredytu jest nieważna i czy możesz wygrać z bankiem – ocenimy na pierwszym spotkaniu! Czy warto? Reprezentowaliśmy klientów, którzy byli w podobnej sytuacji jak Ty. Im się udało odzyskać ponad 800 tys. zł. Sprawdź czy u Ciebie będzie podobnie…

Uciekłeś przed wojną z Ukrainy? Potrzebujesz natychmiastowej bezpłatnej pomocy prawnej w sprawie pobytu w Polsce? Zadzwoń: +48 503 415 963 lub +48 509 900 751 lub napisz wiadomość.


PRZEŁOMOWY DLA PODATNIKÓW WYROK NACZELNEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO - postępowanie karno-skarbowe nie zablokuje przedawnienia postępowania podatkowego

Radca prawny Kamil Zieliński reprezentujący przedsiębiorcę ze Szczecinia - Norberta Blonkowskiego w sprawie (I FSK 1021/21) przed NSA przeciwko Dyrektorowi Izby Adm. Skarbowej w Szczecinie uzyskał precedensowy wyrok, zgodnie z którym niewłaściwe i nieskuteczne jest wszczęcie postępowania karnego skarbowego dla pozoru, w celu zawieszenia biegu terminu przedawnienia przewlekłego postepowania podatkowego.

Nowe Uprawnienia Straży Gminnej

Istotne zmiany dla przewoźników
13.03.2021r
Weszły w życie zmiany dotyczące:
- wysokości kar za przekroczenie wymiarów, masy lub nacisków osi,
- rozszerzenie obowiązków Straży Gminnej / Miejskiej-organów uprawnionych do kontrolowania i nakładania kar
.

PRZEDSIĘBIORCY- POZWY ZBIOROWE- KORONAWIRUS

Skutki Pandemii w polskiej gospodarce, nielegalne zamknięcia w różnych branżach, przedsiębiorcy nie mogąc doczekać się pomocy zaczynają działać - rozważania podczas spotkania z radcą prawnym Kamilem Zielińskim w studiu Radia Plus Szczecin.


TARCZA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW


 PRAWNIK W FIRMIE - PRAWA RĘKA BIZNESMENA 
Skończył się czas, w którym prawnik był tylko po to, aby weryfikować pisma
i umowy, czas izolacji i zamknięcia w czterech ścianach.
Rola prawnika w przedsiębiorstwie stała się znacznie ważniejsza.

Upadłość konsumencka -szansa na nowy START. Jak to wygląda w praktyce?

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej – niewielu wie o istnieniu takiej możliwości, a często może się okazać, że jest to szansa, aby wyjść na prostą, gdy życie powiedzie szlakami owocującymi w długi. Upadłość konsumencka to postępowanie, którego celem jest redukcja lub umorzenie zobowiązań zadłużonej osoby fizycznej. Dzięki ustawie z dnia 30 sierpnia 2019 roku, która weszła w życie z dniem 24 marca 2020 roku. o zmianie ustawy – Prawo upadłościowe oraz niektórych innych ustaw (t.j.: Dz. U. 2019 r. poz. 1802), dzięki której upadłość konsumencką będzie mogła ogłosić niemal każda osoba fizyczna.

W postrzeganiu klientów banki są często potężnymi mocarstwami – niezdobyte twierdze, mnóstwo fos z niebezpiecznymi drapieżnikami. Jak mierzyć się z taką potęgą?

 Przecież nie uda się przejść bez uszczerbku przez pierwsze zasieki, a jak dotrzeć do głównej wieży?
Macie takie obawy? Czy sądzicie, że czasem wykształcenie prawnicze to zbyt mało? Hm…
Macie racje – to czasem może okazać się niewystarczające.
Właśnie dlatego, że się z tym zgadzamy i ze względu na to, że nie zwykliśmy spoczywać na laurach, poszukujemy takich perełek, jak to szkolenie:
„Dochodzenie roszczeń z tzw. umów kredytów frankowych w praktyce i w orzecznictwie”.

Pomoc frankowiczom - jak to wygląda w praktyce i na co zwrócić uwagę?

 Od wyroku TSUE wiele się zmieniło. Już są pierwsze wyroki uwzględniają wytyczne TSUE, korzystne dla frankowiczów. Zaczyna się kształtować linia orzecznictwa w naszych sądach dla frankowiczów, których umowa kredytowa spełnia określone warunki. Czy spełniasz te warunki? Zacznij od bezpłatnej wyceny i analizy umowy - dowiesz się jakie masz szanse, ile możesz zyskać oraz jakie poniesiesz koszty.

Co zmienia wyrok TSUE w sprawie kredytów we frankach

 Frankowiczu, czy Ci nie żal… nadpłaconych odsetek, niesłusznie naliczonych spreadów, czy trwania w wadliwej umowie? Trybunał Sprawiedliwości UE właśnie potwierdził, że możesz - wręcz powinieneś - zwrócić się do banku o ich zwrot, a nawet unieważnić umowę kredytową!

Odzyskanie rat kredytu CHF od banku

Dlaczego wciąż tak niewielu “frankowiczów” decyduje się odzyskać nadpłacone raty kredytu od banku? Wynika to z obawy przed długim oczekiwaniem na wyrok, kosztami obsługi prawnej, a przede wszystkim, czy zawarta umowa zawiera niedozwolone klauzule. Jak to wygląda w praktyce omawia radca prawny Kamil Zieliński.

Tajemnica zawodowa a bezpieczeństwo klienta

Dlaczego powierzenie swoich spraw radcy prawnemu zapewnia Ci bezpieczeństwo i poufność? Dlatego, że wiąże NAS tajemnica zawodowa, która to prawnie gwarantuje! Wiarygodność i zaufanie klienta ponad wszystko. W praktyce przekonał się o tym komornik ze Szczecina, który - grożąc grzywną - chciał uzyskać od mecenasa Kamila Zielińskiego dane naszego klienta – nieskutecznie, co opisała „Rzeczpospolita”!

Wyboista droga do uzyskania należnego odszkodowania

Zalane mieszkanie lub biuro, no cóż zdarza się. Prosta droga do uzyskania odszkodowania z majątku lub polisy ubezpieczeniowej sprawcy. Jednak nie zawsze jest to takie proste - tak jak w przypadku naszego Klienta.

Bezpieczna kancelaria radców prawnych w Szczecinie

 Twoje bezpieczeństwo, jako klienta naszej Kancelarii Prawnej, nie wynika jedynie z naszego doświadczenia i profesjonalizmu charakteryzującego naszych radców prawnych, ale również z posiadanego przez nas ubezpieczenia na usługi prawne na kwotę 350.000€ (około 1,5 mln złotych).

Polski sen o własnym biznesie, to nie “american dream”, trzeba być czujnym

Polski sen o własnym biznesie, to nie “american dream”, trzeba być czujnym. Nasze marzenia często rozbijają się o niejasne przepisy podatkowe, administracyjne, czy instytucje finansowe. Niestety boryka się z tym wielu Polaków i spotkało to również naszych klientów - jak wyglądała ich historia i jak prawnicy naszej kancelarii pomogli wyjść z poważnego problemu.

Uszkodzony bagaż w podróży lotniczej

 Kiedy i w jakiej wysokości przysługuje nam odszkodowanie za zniszczony bagaż podczas podróży lotniczej? Co należy zrobić, aby uzyskać odszkodowanie i ile mamy na to czasu.

Antywindykacja

 Wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej, nakaz zapłaty z banku, komornik przysłany przez pożyczkę-chwilówkę – działaj szybko – bezpłatna analiza możliwości wygrania Twojej sprawy!

Odszkodowania od biur podróży, linii lotniczych i organizatorów turystyki

Jak skutecznie zgłaszać reklamacje do biur podróży, przewoźników i operatorów turystyki oraz dochodzić odszkodowania za niedopełnienia warunków przez biuro podróży.

Czasami wpadamy w milionowe zadłużenie, bez naszej winy i nie widząc złotówki!

 Przykład odziedziczonego spadku opisaliśmy w poprzednim artykule. Jednak to nie wszystkie przypadki naszych Klientów, dla których ogłoszenie upadłości konsumenckiej było jedynym rozwiązaniem na odzyskanie normalnego życia.

Upadłość konsumencka na 5 mln zł w Szczecinie!

 Jak błędy komornika i prawników doprowadziły 23-letnią Olgę ze Szczecina do blisko 5 milionów złotych długu.

Ogłoszenia upadłości konsumenckiej

Wpadłeś w spiralę zadłużeń? Poznaj drogę ogłoszenia upadłości konsumenckiej.
Z wnioskiem o ogłoszenie upadłości może wystąpić każdy kto aktualnie nie prowadzi działalności gospodarczej.
Wzory wniosków są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości: https://ms.gov.pl/pl/dzialalnosc/broszury-i-publikacje/upadlosc-konsumencka/

Współpracujesz z hipermarketami?

Sprzedajesz lub zamierzasz współpracować z wiodącą siecią hipermarketów: wszystko co powinieneś wiedzieć o warunkach, zagrożeniach i sądach arbitrażowych - na przykładzie Klienta naszej Kancelarii.

Profesjonaliści w upadłości konsumenckiej

Specjalizujemy się w upadłościach konsumenckich bardzo trudnych i pozornie „nie do wygrania”. Nasze doświadczenie w prowadzeniu upadłości konsumenckich skutkuje bardzo wysoką skutecznością w oddłużaniu i jednymi z najwyższych w Polsce wynikami (najwyższe zadłużenie oddłużonego klienta - ponad 20.000.000 zł!).

3.500.000 zł długów - jedyne rozwiązanie, to upadłość konsumencka.

Teraz Pani Maria zaczyna nowe życie i może zapomnieć o sposobach na to jak przeżyć za 5 zł dziennie. Kolejny sukces naszej Kancelarii w pomocy przy oddłużeniu w Szczecinie.

Komisja lekarska - ZUS przegrywa w sądzie. Jak wygraliśmy z ZUSem sprawę o rentę naszej Klientki.

Powszechnie rentę rodzinną utożsamia się ze świadczeniem, które otrzymują dzieci po śmierci swoich rodziców. Jednak rentę mogą również otrzymywać osoby dorosłe. Klientka Kancelarii jako osoba pełnoletnia spełniała warunki do otrzymywania renty rodzinnej. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poprzez własną komisję lekarską odmówił jej prawa do renty rodzinnej, twierdząc że jej niepełnosprawność powstała w niekwalifikującym się okresie życia.

Uwaga! Zmiana adresu Kancelarii – zapraszamy na ul. Tkacką 55 (parter).

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, postanowiliśmy rozwinąć zakres specjalizacji naszej Kancelarii Prawnej oraz ułatwić Państwu dostęp do naszych radców prawnych w Szczecinie.
Zmiana lokalizacji znacząco ułatwi dojazd do Kancelarii, zarówno Klientom zmotoryzowanym, jak i korzystającym z komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Działalność gospodarcza, a upadłość konsumencka. Jakie są możliwości oddłużenia osoby fizycznej z długów pochodzących z działalność gospodarczej poprzez upadłość konsumencką?

Przeprowadzenie skutecznej upadłości konsumenckiej osoby prowadzącej działalność gospodarczą, z definicji, jest niemożliwe. Jednak przypadek Klientki naszej Kancelarii Prawnej potwierdza, że wszystko zależy od analizy sytuacji dłużnika i okoliczności powstania długu.

11 mln złotych długu zmienia życie pani Zofii w koszmar! Skuteczna upadłość konsumencka jest dla niej jedynym rozwiązaniem…

 Po raz kolejny doprowadziliśmy do skutecznej upadłości konsumenckiej przed Sądem w Szczecinie – 19 października 2016 r. nasza Klientka rozpoczęła nowe życie pozbywając się ponad 11 milionów zadłużenia!

„Pocałunek” na drodze – zaniżone odszkodowanie za stłuczkę ! Mamy na to patent!

W auto naszego Klienta , jak to w życiu bywa, wjechał inny kierowca. Kierowcy nie zdecydowali się na wezwanie policji – winny chciał uniknąć mandatu, a bohater tego artykułu – straty czasu.

Podwykonawcy robót budowlanych nie są pozbawieni prawa do wynagrodzenia!

Sądy stają po stronie podwykonawców robót budowlanych – upadłość Generalnego Wykonawcy nie pozbawi Cię wynagrodzenia od Inwestora. Wygraliśmy zaległe wynagrodzenie Klienta z odsetkami – ponad 60 tyś. złotych!

Dnia 15.04.2016r. z sukcesem zakończyliśmy kolejne postępowanie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej - 340.000 zł nie obciąża już naszej Klientki.

W piątek 15 kwietnia 2016 r. na koncie naszej Kancelarii pojawił się kolejny sukces upadłości konsumenckiej. Pół roku temu do Kancelarii zgłosiła się do nas pani Karolina ze Szczecina. Miała bardzo trudną sytuację zdrowotną, rodzinną i majątkową – przygotowywała się do rozwodu, w przeszłości próbowała swoich sił prowadząc działalność gospodarczą – zakończoną niepowodzeniem, zdarzyło się Jej również stracić pracę.

Odmowa wypłaty odszkodowania przez Ubezpieczyciela. Czy i kiedy Ogólne Warunki Ubezpieczenia mają na to wpływ?

Każdemu z nas może się przydarzyć sytuacja, że pomimo zawartej umowy ubezpieczenia np. mieszkania, Ubezpieczalnia nie chce wypłacić odszkodowania powołując się na postanowienia Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Wówczas przychodzi na myśl, że może przy zawarciu umowy ubezpieczenia czegoś nie doczytałem! Jednak nie zawsze tak jest i warto, a nawet należy sprawdzić czy Ubezpieczyciel - odmawiając wypłaty odszkodowania - postępuje słusznie!

Kolejny sukces naszej Kancelarii w upadłości konsumenckiej

W dniu 01.02.2016 r. Sąd Rejonowy w Szczecinie ogłosił upadłość konsumencką naszej kolejnej klientki. Obecne zadłużenie Pani Katarzyna wynosi około 280.000 zł.

ZUS zapłaci odsetki za czas procesu o odszkodowanie

Pan Antoni zmarł na zawał w pracy, w której był kierownikiem, brygadzistą, pracownikiem fizycznym – człowiekiem od wszystkiego.
Nasza Kancelaria reprezentowała wdowę w procesie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych o należne odszkodowanie. Po 3 latach sprawę wygraliśmy i ZUS wypłacił wdowie odszkodowanie za śmierć w wypadku przy pracy.

Odmowa zasiłku chorobowego przez ZUS, a odsetki od pobranych świadczeń

Może zdarzyć się tak, że ZUS odmówi prawa do zasiłku chorobowego lub innych świadczeń i w związku z tym wyda decyzję administracyjną, którą także zobowiąże do zwrotu tych świadczeń jako nienależnie pobranych. Nierzadko jednak, przed wydaniem takiej decyzji wypłaca nam ww. świadczenia.

Co wówczas powinniśmy zrobić?
Oczywiście możemy się odwołać od niekorzystnej decyzji lub zwrócić wypłacone świadczenia wraz z ustawowymi odsetkami, jeżeli nie zrobimy tego w terminie. Problem pojawia się od kiedy należy naliczać takie odsetki – od daty wypłaconych świadczeń, czy od daty wydania decyzji?

Już od 1 grudnia 2015 r. korzystne zmiany dla pracodawców zadłużonych w ZUS.

 Nowe przepisy dopuszczają odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty całej zaległości dłużnika z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne, w tym również należności finansowanej przez ubezpieczonego, zatem nie będzie już konieczne opłacenie części składki pracowniczej finansowanej przez ubezpieczonego. Nowelizacja będzie obowiązywać od 1 grudnia 2015 r.

Upadłość konsumencka – naszej kancelarii udało się pozytywnie zakończyć dwa wnioski o upadłość konsumencką przed Sądem Rejonowym Szczecin – Centrum w dniu 10 lipca 2015r.!

Od 2015 r. jest łatwiej ogłosić konsumentom upadłość z uwagi na nowe prawo o upadłości konsumenckiej – nasi prawnicy wspominali o tym we wcześniejszych artykułach.

To co odróżnia tą sprawę od pozostałych jest fakt, że nasi Klienci mieli zarejestrowaną działalność gospodarczą przed zgłoszeniem wniosku o upadłość konsumencką. Działania naszych prawników przekonały Sąd, iż w tej sprawie jest uzasadnione kierowanie się względami słuszności i humanitaryzmu.

Szczeciński Pasztecik walczy o napis – jest nadzieja!

Swego czasu głośno było w Szczecinie na temat losu napisu „Pasztecik”, który to wisi na ścianie baru Pasztecik od ponad 40 lat. Przez ten okres nie był przedmiotem niczyjego zainteresowania, na stałe wrósł w krajobraz miasta. Przyzwyczaili się do niego mieszkańcy, spoglądali z zaciekawieniem turyści licznie odwiedzający bar serwujący lokalny przysmak. Losem znanego wszystkim napisu zainteresował się ZDiTM, bowiem potraktował szczecińską „legendę” jako reklamę w pasie ruchu drogowego i tym samym zażądał opłat. Medialne doniesienia głoszą, że kara wyniosła 2.000 zł. W obronie właścicieli napisu stanęli mieszkańcy Szczecina organizując protest, jednak ZDiTM jest nieugięty i żąda zapłaty nałożonych kar.

Zmiany w Prawie Budowlanym wchodzą w życie

Nawiązując do ostatnio opublikowanego przez naszą Kancelarię Prawną artykułu dotyczącego zmian w Prawie budowlanym wskazać należy, że przepisy ustawy z dnia 20.02.2015 r. o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw wejdą w życie w dniu 28.06.2015 r. Jednak, jak podkreśla mec Kamil Zieliński – nowelizacja przepisu art. 82b Prawa Budowlanego, dotycząca m. in. obowiązków organów administracji architektoniczno-budowlanej w zakresie prowadzenia rejestru wniosków o pozwolenie na budowę, decyzji o pozwoleniu na budowę oraz rejestru zgłoszeń budowy – wchodzi w życie z dniem 01.01.2016r.

Zakaz konkurencji, kary umowne i weksel in blanco, a umowy o pracę

 Ważne informacje dla Pracodawców i Pracowników dotyczące:
- umów o pracę z zakazem konkurencji i wynikające z nich konsekwencje,
- kary umowne zastrzeżone w umowie o pracę są zgodne z prawem?
- zabezpieczeń od ewentualnych szkód wekslem in blanco bez skutków prawnych.

Zmiany w prawie budowlanym

Domy jednorodzinne bez pozwolenia na budowę. Jakie?

Nowelizacja Prawa budowlanego zmienia przede wszystkim regulacje w zakresie pozwolenia na budowę i obowiązku dokonania zgłoszenia budowy przez rozszerzenie katalogu obiektów, wobec których istnieje obowiązek dokonania zgłoszenia ich budowy, zamiast (jak dotąd) uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Najistotniejsze jest to...

Jak rozwiązać problem z kredytem we frankach?

 Frank szwajcarski, jest walutą która przez wiele lat cieszyła się ogromną popularnością, ze względu na swoją pewność i stabilność. Dziś jest on jednak źródłem niepokoju i obaw. Stały, odporny na wahania kurs franka szwajcarskiego, był podstawą w oparciu o która, banki zachęcały swoich klientów do zaciągania kredytów w tej właśnie walucie.

Noworoczne zmiany w ewidencji ludności i dowodach osobistych

 Pierwszego dnia nowego roku wszedł w życie szereg zmian dotyczących obowiązku meldunkowego i dowodów osobistych, dążących do całkowitego zniesienia obowiązku meldunkowego, planowanego na dzień pierwszego stycznia 2016 roku. Wraz z nimi zostaną uproszczone formalności związane z meldunkiem, w tym także zakres wymaganych danych i same formularze.

Przedsiębiorca stosujący „klauzule niedozwolone” nie w każdym wypadku będzie ukarany. Sądy idą w nowym kierunku.

 W wyroku z dnia 2.10.2014 r. w sprawie o sygn. akt XVII AmA 49/12 Sąd Okręgowy w Warszawie, XVII Wydział Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w dogłębny sposób pochylił się nad kwestią dotyczącą karania przedsiębiorców za stosowanie postanowień wzorców umowy wpisanych do rejestru niedozwolonych postanowień umownych.

Zmiany w postępowaniu cywilnym od 27 marca 2015r.

 W dniu 27.10.2014 r. weszła w życie nowelizacja ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Regulacje dotyczące udostępniania informacji o sprawach będą obowiązywać od 27.03.2015 r. Celem tej nowelizacji jest uproszczenie i przyspieszenie postępowania sądowego w sprawach cywilnych.

Jak zmiana czasu na zimowy wpłynie na czas pracy?

W najbliższy weekend, w nocy z soboty na niedzielę (25/26 października 2014r.), nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki zegara przesuniemy z godziny 3 na 2. Oznacza to, że pracownicy, którzy zgodnie z harmonogramem czasu pracy, mają zaplanowaną w tym czasie „nockę” (np. w godzinach 22:00-6:00), przepracują w rzeczywistości nie 8, a 9 godzin.

Gdy wolne wypada w sobotę…

Od 8 października 2012 r., pracodawcy muszą oddawać pracownikom wolny dzień, jeśli święto przypadnie w dzień wolny z tytułu pięciodniowego tygodnia pracy.

Cykliści w Szczecinie – warto przypomnieć prawa i obowiązki w ruchu drogowym.

 W związku z tym, iż na szczecińskich drogach coraz częściej można zauważyć rowerzystów, m.in. korzystających z miejskich rowerów, warto przypomnieć regulacje dotyczące ruchu drogowego. Dotyczy to samych zainteresowanych, ale przede wszystkim Kierowców.

Jak odziedziczyć spadek i nie zbankrutować?

 Obowiązujące prawo zastawia liczne pułapki na pogrążonych w żałobie spadkobierców. Z chwilą śmieci bliskiej osoby czy chcemy czy nie stajemy się spadkobiercami jej majątku oraz np. kredytu we frankach. Nie robiąc nic przez pół roku – mamy problem, dziedziczymy długi i odpowiadamy za nie całym naszym majątkiem. Najprostszym ruchem jest złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku. Jednak nie zawsze będzie to korzystne – często majątek przewyższa zadłużenie.

Z oddłużaniem warto poczekać do nowego roku!

W dniu dzisiejszym Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę o upadłości konsumenckiej. Nowe przepisy wejdą w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia nowej ustawy w Dzienniku Ustaw.

Odszkodowanie z Autocasco nie koniecznie na warunkach Ubezpieczalni!

Do Kancelarii zgłosił się Klient, który miał problem z jednym z wiodących na polskim rynku ubezpieczycieli. W 2012 r. Klient miał wypadek i jego samochód uległ uszkodzeniu. Ubezpieczyciel, z którym miał podpisaną umowę ubezpieczenia Autocasco (AC), uznał, że pojazd uległ tzw. szkodzie całkowitej – naprawa samochodu jest nieopłacalna, gdyż przekracza wartość pojazdu.

Po zmierzchu tylko w odblaskach!

Od dnia 31.08.2014 r. pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu w terenie niezabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

Wkrótce - więcej pracy dla syndyków mniej dla komorników w upadłości konsumenckiej!

W nawiązaniu do postu „Upadłość konsumencka skuteczna w 2%”, jeżeli Klient z podobnym problemem zgłosiłby się do Kancelarii za kilka miesięcy, jego droga do ustabilizowania sytuacji finansowej, będzie łatwiejsza.

Upadłość konsumencka skuteczna w 2%

Do Kancelarii w sierpniu 2013 r. przyszedł Klient, dotychczas pracował jako wykwalifikowany elektryk w jednej z firm. Pan Jan (40 lat) dobrze zarabiał od 5000 do 8000 zł miesięcznie, mieszkał z niepracująca żoną i 2 dzieci (4 i 18 lat) w 3 pokojowym mieszkaniu kupionym na kredyt we frankach, spłacał raty za samochód dla syna oraz dwie karty kredytowe.

14 dni i co dalej?

Do naszej Kancelarii zgłosił się Pan Marian, który korzystając z promocji nabył wyjątkowy ekspres do kawy. Niestety ekspres po tygodniu przestał działać – młynek nie mielił kawy.

Prawo budowlane - dom bez pozwolenia na budowę 16.01.2014 r.

 Kancelaria prowdzi sprawę budowlaną klietki której dom powstał bez pozowlenia na budowę. Prowadzimy sprawę administracyjną, cywilną a radca prawny kancelarii (ze Szczecina) prowadzi sprawę karną dotycząca katastrofy budowlanej. 

Sprawa radarów Iskra - wykroczenia drogowe - 2013 rok

Policyjne radary Iskra nie spełniają norm. Policji to nie przeszkadza.
Materiał telewizyjny w tej sprawie mozna obejżeć tutaj: 
ttv.pl/aktualnosci,926,n/fotoradary-iskra-nie-spelniaja-wymogow,100278.html

Gazeta Wyborcza 23 marca 2013 r.

Deweloperzy wykorzystują lukę w prawie i budują apartamentowce w dzielnicach domków jednorodzinnych.
Artykuł można przeczytać tutaj: wyborcza.biz/finanse

Głos Szczecinski 28.02.2012 r.

Miasto Szczecin szuka sposobów na ominięcie przepisów związanych z przedawnieniem roszczenia za parkowanie w SPP.

Data ukazania się materiału: 28 luty 2012r.
Źródło: Głos Szczeciński

Moje Miasto - 3.10.2010r. (Kolejna wygrana ze Strefą Płatnego Parkowania - można kopiowac swoje akta sprawy.)

Data ukazania się materiału: 10 października 2010r.
Źródło: Moje Miasto

Głos Szczeciński - 13.09.2010r. (Recz – Burmistrz utrudnia funkcjonowanie największemu zakładowi w regionie.)

Data ukazania się materiału: 13 września 2010r.
Źródło: Głos Szczeciński

Burmistrz Recza zakazał pracownikom największej w regionie fabryki parkowania przed zakładem pracy.

Głos Szczeciński - 13.11.2009r. (Urzędnicy dbają o przestrzeganie prawa przez urzędników.)

Data ukazania się materiału: 13.11.2009 r.
Źródło: Głos Szczeciński

Głos Szczeciński - 03.11.2009r. (Można wygrać ze Strefą Płatnego Parkowania)

Data ukazania się materiału: 03.11.2009
Źródło: Głos Szczeciński

Polsat News - Interwencja extra

Data ukazania się materiału: 18 lutego 2009r.

TVP Szczecin - Wokół Nas

Jakie są granice rozporządzania rzeczą wspólną we współwłasności?
Kiedy współwłaściciel swoimi działaniami przekracza zakres zwykłego zarządu?
Czy brak zgody współwłaścicieli pozwala przeprowadzić czynność prawną?

Głos Szczeciński - 29.01.2009r. (Celnicy od pięciu lat ścigają niewinnego człowieka)

Data ukazania się materiału: 29 stycznia 2009r.
Żródło: Głos Szczeciński

Artykuł można przeczytać pod adresem: gs24.pl

Głos Szczeciński - 30.01.2009r. (Wygrali w sądzie z bankiem)

Data ukazania się materiału: 30 stycznia 2009r.
Żródło: Głos Szczeciński

1. Czy prowizja bankowa jest ceną za przygotowanie kredytu?
2. Jakie koszty może ustalić bank udzielając kredytu?

"Zwykły człowiek" może wygrać z bankiem! Przykład małżeństwa Ł. Ze Szczecina pokazuje, iż banki udzielając kredytów nie mogą tworzyć umów według własnego uznania. Bank nie ma prawa żądać od klienta prowizji jeśli nie pozostawił kredytu do jego dyspozycji. Choć w Polsce nie obowiązuje zasada precedensów sądowych, osoby, będące w podobnej sytuacji jak rodzina Ł., będą się mogły na niego powoływać.

Artykuł można przeczytać pod adresem: gs24.pl

Głos Szczeciński - 15.05.2008r. (Recz > Największy pracodawca zwolni pracowników?)

Data ukazania się materiału: 15 maja 2008r.
Żródło: Głos Szczeciński

1. Czy jeden dokument może wstrzymać dotację unijną?
2. Jak wiele przy otrzymaniu dotacji zależy od dobrej woli urzędnika?

Przykład przedsiębiorstwa Alutec pokazuje jak ważne są wszystkie elementy wniosku o dofinansowanie. Formalność wymagana we wnioskach sprawia, iż niezwykle łatwo stracić dotację. W tym przypadku powodem było rozbudowanie części produkcyjnej zakładu w oparciu o zgodę na rozbudowę magazynu. Jest to dowód na to, iż pisanie wniosków o dofinansowanie powinno się zostawić profesjonalistom.

Artykuł można przeczytać pod adresem: gs24.pl