Zalane mieszkanie lub biuro, no cóż zdarza się. Prosta droga do uzyskania odszkodowania z majątku lub polisy ubezpieczeniowej sprawcy. Jednak nie zawsze jest to takie proste - tak jak w przypadku naszego Klienta.
Zwykłe zamontowanie dyspozytora wody, wiodącego dostawcy, w biurze położonym piętro wyżej, może doprowadzić do zalania i szkody na ponad 25 tys. złotych. Wystarczy niewinne uszkodzenie wężyka podczas montażu. Właściciel lokalu nad naszym klientem uchylił się od odpowiedzialności, gdyż zatrudnił profesjonalną firmę, świadczącą usługi dostarczania wody z dyspozytorów. Co ciekawsze, owa firma, również uchyliła się od zapłaty, bo zatrudniła inną firmę, która wykonała zlecenie montażu - tak to czasami bywa.
Próby gry w ping ponga odpowiedzialności przez sprawców zalania doprowadziły do irytacji i starty czasu Klienta - wówczas zgłosił się do Kancelarii i nasz radca prawny zajął się sprawą. Profesjonalna analiza zdarzenia szybko wyłoniła sprawcę odpowiedzialnego za szkodę i doprowadziła do korzystnego uzyskania pełnego odszkodowania za zalanie dla Klienta naszej Kancelarii w Szczecinie.