2020-05-26
 Pamiętacie obliczanie rachunku prawdopodobieństwa w szkole? Na zajęciach sprawdzaliśmy, jakie są realne szanse na główną wygraną w popularnej loterii liczbowej. Wynik nie był obiecujący… A jakie są perspektywy na wygranie sądowej batalii z bankiem?

 Rozmawiając z klientami, będącymi posiadaczami kredytu we frankach szwajcarskich, często słyszę, że walka z bankiem jest daremna, ponieważ nie ma żadnych szans na wygraną. Co wówczas robiłem? Przekonywałem, dawałem rady i nadzieję (absolutnie nie złudną, jak pokazały to późniejsze wydarzenia).
Wyobraźcie sobie zatem, jak mnie cieszy sprawa, jaka odbyła się w Sądzie Okręgowym w Szczecinie (sygn. akt I C 971/16), w której wygrał właśnie KREDYTOBIORCA, a nie bank!!!
Sąd wydał wyrok, na podstawie którego uznał umowę kredytu w walucie frank szwajcarski za nieważną. W wyroku podano ku temu trzy przesłanki:
• sprzeczność umowy kredytu z naturą stosunku zobowiązaniowego i zasadą równości stron umowy;
• abuzywność [wadliwość] postanowień umownych odnoszących się do indeksacji kredytu;
• niedopełnienie przez pozwany bank obowiązków informacyjnych względem klienta.
Cieszy mnie to, ponieważ mam świadomość, że w taki właśnie sposób ta wiadomość dotrze do większej ilości osób.
Dlaczego mi na tym zależy? Ponieważ widzę w tych sprawach wielką niesprawiedliwość, a tylko nieliczni wiedzą, że mają jakiś wybór i mogą zawalczyć o obniżenie horrendalnego zadłużenia.
Jeśli macie kredyt we frankach szwajcarskich i zastanawiacie się, co możecie zrobić, to koniecznie umówcie się z naszym radcą prawnym na bezpłatną wycenę sprawy opartą o analizę waszej umowy kredytowej.
Wierzymy, że jest realna szansa na wygraną!