Dlaczego przyznanie się do błędu jest czasami takie trudne? Wynika to z ludzkiej natury, przede wszystkim dumy i lęku przed przyznaniem się do winy. Otóż, każdemu może powinąć się noga i poprzez serię błędów finansowych, niekoniecznie z własnej winy, może popaść w zadłużenie niemożliwe do spłaty. Co wtedy zrobić i jak wyjść z tej beznadziejnej sytuacji?

Jedynym rozwiązaniem, jest sądowe ogłoszenie upadłości konsumenckiej.
Jak to zrobić? Wystarczy, że napiszesz do nas – a my Ci pomożemy. Proste? Właśnie w ten sposób pomagamy zacząć normalne życie, bez długów. Oddłużeni klienci zaczęli od tego banalnego maila lub kontaktu telefonicznego, a teraz już śpią spokojnie!

Masz już pierwszy krok za sobą, co teraz?
Teraz zajmiemy się analizą Twojej sytuacji. Przynosisz nam wszystkie dokumenty, wezwania do zapłaty (pewnie niektóre nawet nie otworzone), pisma komorników itd. Z doświadczenia wiemy że, będzie tego pewnie spory karton. Dlaczego jest to takie ważne, żeby przedstawić wszystkie dokumenty, nawet pozornie nie związane ze sprawą? Ponieważ Sąd przed ogłoszeniem upadłości konsumenckiej, bada każdy dokument – ważne są podejmowane decyzje, liczby i przepływy finansowe.

Już wszystko wiemy i przygotowujemy skuteczny wniosek do Sądu, o ogłoszenie Twojej upadłości konsumenckiej
. Teraz Sąd przeanalizuje Twoją sytuację finansową, co spowodowało zadłużenie i czy nie przyczyniłeś się do tego, poprzez rażącą niedbałość – spokojnie, wiemy że tak nie było. Jeżeli wszystko przebiega po naszej myśli, to jesteś człowiekiem oddłużonym i zaczynasz wszystko od nowa.

Jak to teraz będzie wyglądać?
Nie ma znaczenia, czy masz wysokie dochody i majątek (mieszkanie, samochód itd.) czy nie. Jeżeli nie masz, to wszystko jest zakończone i jesteś oddłużony. Jeżeli masz, to zostanie on spieniężony, przez powołanego syndyka, w celu zaspokojenia wierzytelności. Jeżeli to nie wystarczy, to Sąd może ustalić (ale nie musi) plan spłaty części długów, przez okres maksymalnie 36 miesięcy. Nazywa się to okresem próby dłużnika – nie musisz spłacić wszystkiego - spłacane kwoty mogą być na poziomie np. 50-100 zł miesięcznie.

Jak widzisz, to nie jest takie skomplikowane!
Wystarczy zadzwonić lub napisać, a praktycznie my zajmiemy się resztą. Warto pozbyć się wstydu i dumy, bo życie bez długów jest tego warte!