Frankowiczu, czy Ci nie żal… nadpłaconych odsetek, niesłusznie naliczonych spreadów, czy trwania w wadliwej umowie? Trybunał Sprawiedliwości UE właśnie potwierdził, że możesz - wręcz powinieneś - zwrócić się do banku o ich zwrot, a nawet unieważnić umowę kredytową!
 Wyrok TSUE wskazał kierunek orzecznictwa polskim sądom, niemniej każda sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie. Jakie są Twoje szanse na uzyskanie pozytywnego wyroku w batalii z bankiem, dalej zależy od umowy kredytowej - chętnie ją przeanalizujemy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości, czy i jak wygrać proces z bankiem.
Umowa kredytowa zawierająca niedozwolone (abuzywne) klauzule zostanie przez sąd unieważniona lub przewalutowana z kredytu frankowego na złotówkowy z oprocentowaniem LIBOR - licząc po kursie z dnia podpisania umowy, co znacząco zmniejszy zadłużenie i ratę kredytu.
Anulowanie umowy kredytowej wydaj się być najlepszym rozwiązaniem, ale to już zależy od Twojej decyzji i jej ekonomicznego uzasadnienia. Niezależnie, jaką opcję wybierzesz, naszym zmartwieniem jest przekonanie sądu do Twojej racji i zrobimy to skutecznie.
Dotychczasowe orzecznictwo SN i wyrok TSUE tylko podkreślają, że warto wziąć sprawy w swoje ręce i wystąpić na drogę sądową przeciwko nieuczciwym praktykom stosowanym przez banki w umowach kredytowych. Koszty i czas takiego postępowania są rekompensowane przez pokaźne korzyści finansowe wynikające z przewalutowania lub anulowania umowy kredytowej.
Zanim podejmiesz decyzję, czy warto sądzić się z bankiem, umów się z naszym radcą prawnym na analizę swojej umowy kredytowej, tak dla pewności.