Jak skutecznie zgłaszać reklamacje do biur podróży, przewoźników i operatorów turystyki oraz dochodzić odszkodowania za niedopełnienia warunków przez biuro podróży.
Niektórzy planują wakacyjny urlop z dużym wyprzedzeniem, a inni na ostatnią chwilę. Jednak każdy z nas wierzy, że będzie on wyjątkowy i dostarczy nam wielu niezapomnianych i pięknych chwil. Zwykle tak jest, ale niestety nie zawsze. Dlatego musimy wiedzieć jak się przed tym uchronić i ewentualnie dochodzić naszych praw.
Wszystkie ustalenia z organizatorem są spisane w formie umowy i musimy dopilnować, aby wszystko co jest dla nas istotne, tam się znalazło.

Nie każdy musi wiedzieć jakie zapisy w umowie z Organizatorem muszą się znaleźć i dlatego nasz specjalista chętnie przeanalizuje Państwa umowę!
 
Co zrobić, gdy nasz lot się opóźnił, nie mamy zagwarantowanego wyżywienie lub na przykład, zamiast do morza 50m, drałujemy blisko pół kilometra? Niezwłocznie zgłaszamy to organizatorowi lub rezydentowi na miejscu, a reklamację w formie pisemnej musimy złożyć do 30 dni po zakończonym urlopie w biurze podróży.

Czasami korzystamy z usług zagranicznych biur podróży, bądź bezpośrednio, bądź przez agentów turystycznych w Polsce. Procedura zgłoszenia reklamacji się nie różni i przebiega identycznie. Tak jak w przypadku naszego ostatniego Klienta, który korzystał z niemieckiego biura podróży. W jego przypadku, z powodu przesunięć lotów, nie tylko skrócono im pobyt, ale również nie otrzymali pełnego wyżywienia. Złożyliśmy reklamację do zagranicznego biura podróży, jak i linii lotniczych, która okazała się skuteczna – przynajmniej finansowa rekompensata (1.500 €) zniwelowała rozczarowanie urlopem.

Jeżeli macie podobny problem z biurem podróży, liniami lotniczymi itd., chętnie pomożemy i doradzimy, jak skutecznie uzyskać należne odszkodowanie. Wystarczy zadzwonić– 509 900 751 – nasz specjalista zajmie się sprawą.